Najnowsze trendy w projektowaniu stron i grafiki

Witajcie w świecie, gdzie design nie jest tylko tłem – to główny bohater sukcesu Twojej firmy! Zastanów się przez chwilę…

Kiedy ostatnio zatrzymałeś się, aby podziwiać witrynę internetową? Być może była to strona, która zaskoczyła Cię interaktywnym storytellingiem, a może minimalistyczny layout, który sprawił, że oferta firmy wydała się jasna i przejrzysta. To właśnie siła nowoczesnego designu – przyciąga i zapada w pamięć. Witajcie w świecie, gdzie design nie jest tylko tłem – to główny bohater sukcesu Twojej firmy!

W 2024 roku design to nie tylko “ładne obrazki”.

Najnowsze trendy w projektowaniu stron i grafiki

Strony www:

1. Animacje przewijania (Scrolling Animations)

Animacje przewijania dodają dynamiki do użytkowania strony internetowej. Różne efekty i animacje są uruchamiane w odpowiedzi na akcje przewijania użytkownika. Mogą to być elementy pojawiające się lub znikające, zmieniające kolor lub przesuwające się na swoje miejsce. Dzięki temu tworzy się wizualnie fascynujące doświadczenie, które zachęca użytkowników do dalszego eksplorowania strony.

2. Mikrointerakcje (Micro-Interactions)

Mikrointerakcje to małe animacje, które oferują subtelne informacje zwrotne dla użytkowników. Na przykład, kiedy kursor myszy najedzie na link, może on zmienić kolor. Mikrointerakcje mogą być bardziej rozbudowane, na przykład gradient może powoli zmieniać barwy podczas przewijania strony, lub kolor może eksplodować z kursora po kliknięciu elementu.

Grafika:

1. Grafika: 3D i tekst bańkowy (3D Type and Bubble Text)

Tekst 3D, szczególnie w formie “tekstu bańkowego”, z pewnością będzie trendem, który zobaczymy częściej w 2024 roku. Jako sposób na nadanie projektom wrażenia zabawy i radości, tekst bańkowy powoli wkrada się do coraz większej liczby projektów, szczególnie gdy jest połączony z animacją 3D.

2. Zderzenie kolorów (Color Clashing)

Zderzenie kolorów nie jest nowością w projektowaniu graficznym. Jednak, jako że więcej marek dostosowuje się do spełnienia wytycznych WCAG dotyczących kontrastu kolorów, spodziewamy się zobaczyć więcej zderzających się i kontrastujących kolorów na naszych ekranach w 2024 roku z odważnymi, żywymi i unikalnymi paletami kolorów.

Pamiętaj,że innowacji i trendy to jedno, a przekaz marki to drugie.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była synonimem innowacji, nie możesz zignorować mocy, jaką daje nowoczesny design. Skontaktuj się ze mną, a wspólnie stworzymy projekt, który nie tylko przyciągnie wzrok, ale i przekona do działania. Napisz do mnie, a pokażę Ci, jak to zrobić!


Pamiętaj, że design to nie tylko estetyka, to potężne narzędzie, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki prowadzisz biznes. W następnym newsletterze zajmiemy się tym, jak spójność wizualna wpływa na budowanie marki.

Weronika Bilska

Weronika Bilska

Mój ulubiony cytat: "Kreatywność to po prostu łącznie ze sobą rzeczy. Kiedy zapytasz kreatywną osobę jak to zrobiła, poczuje się trochę winna ponieważ w pewnym sensie tego nie zrobiła, po prostu coś zauważyła. Po pewnym czasie jest to dla niej oczywiste, ponieważ była w stanie połączyć doświadczenia i przez syntezę stworzyć nowe rzeczy." - STEVE JOBS